DOLGU VE BOTOKSDOLGU VE BOTOKS

Yüz bölümündeki düzensizlikler ve çökmelerde hyaloronikasit dolgu malzemesi kullanılmaktadır. Özel olarak üretilmiş ve antialerjik özelliğe sahip bu madde, çok yüksek su tutma özelliği sayesinde enjekte edilen yerde çok iyi dolgunluk sağlamaktadır.Genellikle juvederm kullanmaktayım. İşlem lokal anestezi altında yapılmaktadır. Ağrı işlem sırasında pek görülmemektedir. İşlem yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir. İşlem sonrası günlük yaşama rahatlıkla dönülmektedir. Sıklıkla dudak dolgusu tercih edilmektedir. Dudağınızın yapısına ve istediğiniz ölçülere göre dolgu yapılmaktadır. 8 ay-1 yıl kadar kalıcılık gösterir sonrasında tekrar uygulanmalıdır.

Botoks; "Clostridium botulinum" isimli bakteriden elde edilen tıbbi bir proteindir. Bu protein, aslında çok uzun zamandır göz ve nörolojik hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.Uygulandığı bölgeyi kısa sureli hareketsiz bırakmaktadır. Kırışıklıkları gidermek amacıyla ise 10 yıldır güvenli ve başarılı bir şekilde kozmetikte kullanıma girmiştir. Botox uygulamaları genelde dolgu ile karıştırılmaktadır. Botox daha çok yüzdeki kırışıklıklarda, bazı kas ve mimik sorunlarında veya migren tedavisinde kullanılmaktadır

Uygulamanın yapıldığı küçük kas topluluklarının, kas ve sinir bağlantısına etki ederek, engellenmesini sağlar. Böylece de kasın kasılmasının önüne geçer. Neticede kas demeti kırışıksız kalırken; botoks tedavisi yapılmamış olan kaslar, çalışmaya devam eder ve yüzün ifadesini, mimiklerini korur.

Küçük bir iğne yardımıyla az miktarlarda botoks, yüzün belli noktalarına enjekte ederek uygulanır. Botox maddesi, şeffaftır ve serum sulandırılarak uygulanır. Sulandırma için tercih edilen maddeler, doktordan doktora değişiklik gösterebilir. Özellikle göz ve alın bölgesi kırışıklıklarında kullanılmaktadır. İşlem 20 dakika sürmektedir. Etkisi ilk 15 dakikada görülür. Asıl etki 2 haftada olgunlaşır oturur. Uygulamalar belirli seanslarda yapılır ve 6 ay-8 ay sonunda tekrar yapılmalıdır.